Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj w całej Polsce zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”. Przeżywamy dzisiaj także Światowy Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z okazji Światowego Dnia Ubogich Caritas Polska rozprowadza specjalne torby na zakupy dla ubogich. Można je pobrać od ministrantów zrobić zakupy dla osób potrzebujących. Torbę z zakupami można przekazać wprost konkretnej osobie albo za pośrednictwem Parafialnego Zespołu Caritas.
  2. W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzić będziemy:

w czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej

w piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózka – Patronki Ruchu Czystych Serc.

3. Msze święte w ciągu tygodnia: pon., czw., sob. godz. 7.00, wt., śr.,pt. godz. 17.00. Codziennie po Mszy św. wypominki i koronka do Miłosierdzia Bożego za zmarłych.

4.W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – Patronalne święto Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza.

5. W piątek po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie formacyjne dla Akcji Katolickiej.

6. W ubiegłą niedzielę ukonstytuowała się Rada Duszpasterska. Na Wiceprzewodniczącego Rady Duszpasterskiej została wybrana Pani Anna Woźniak, a na sekretarza Pani Katarzyna Sikoń. Rada Duszpasterska została podzielona za zespoły, których zadaniem będzie zajęcie się konkretną  pracą na rzecz parafii. Oto zespoły:

– ewangelizacyjny / Zofia Zając, Krystyna Armatys i Barbara Armatys /

– liturgiczny / Wojciech Kieć i Marcin Kieć /

– dekoracyjny / Marzena Szychta, Marta Michałek, Katarzyna Sikoń /

– charytatywny / Małgorzata Kusion, Teresa Żurek /

– porządkowo-kulinarny / Ewa Karaś, Anna Woźniak, Katarzyna Bąk /

Parafialną Radę Ekonomiczną tworzą: Adamczyk Zygmunt, Michał Jędrzejek, Adam Nadolnik, Paweł Zając. W tej radzie zasiadać będzie także Pani Barbara Armatys z Rady Duszpasterskiej w razie konieczności jako ekonomistka. Kadencja obydwu rad trwa 5 lat.

7.W sobotę o godz. 9.00 w hali sportowej „Jaskółka” w Tarnowie – Mościcach odbędzie się szkolenie dla Rad Duszpasterskich z całej diecezji. Obecność całej rady jest obowiązkowa. Wszyscy zostali zgłoszeni do udziału. Wyjazd prywatnymi samochodami. Proszę się zorganizować grupami. Ja mogę zabrać 4 osoby. Wyjazd z parkingu przykościelnego o godz. 8.00. Hala sportowa znajduje się przy ulicy Traugutta obok Mościckiego Centrum Kultury.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 na plebanii pożegnanie byłej Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszam razem z Wiceprzewodniczącą nowej Rady Duszpasterskiej.

9. Proszę do pojemników na śmieci nie wrzucać chryzantem z doniczkami. Będzie podstawiona przyczepa na kwiaty i ziemię, a doniczki będziecie mogli wrzucić  do pojemników na śmieci. Panów z Rady Gospodarczej proszę o wypożyczenie przyczepy na ten cel, na okres 2 tygodni. Dziękuję Pani Sołtys za pojemniki na śmieci przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Dziękuję także za pomoc w wywózce śmieci z cmentarza Panom Maciejowi i Bartłomiejowi Pawlina.

9.Mamy problem z liśćmi z parku. Dotychczas były grabione i palone. Nie możemy tego robić, bo ktoś z parafii melduje nas na policję. Otrzymaliśmy z gminy propozycję wywozu liści w odpowiednie miejsce do Wojnicza, ale jest problem załadowania tylu liści na przyczepę, bo ile musielibyśmy mieć worków. Gdybyśmy chcieli te liście gromadzić do worków i dołączyć do wywożonych śmieci, to proszę uświadomić sobie ile parafia musiałaby zapłacić za te worki z liśćmi. Panowie z Rady Ekonomicznej uznali , że należy wykopać dół na terenie parku, gdzie liście będą wsypywane. Może ktoś ma inny pomysł, to proszę zgłosić do Rady Ekonomicznej.

10.Dzisiaj zostaną przekazane do poszczególnych grup listy, aby zebrać ofiary na ogrzewanie. Ustaliliśmy kwotę 100 zł, bo do kasy na sprzątanie musi wrócić 6500 zł, a nie wiemy jakie będą ceny gazu i prądu od stycznia. W ubiegłym roku zbieraliśmy po 70 zł. i po podwyżkach był problem z płaceniem rachunków. Trzeba było korzystać z pieniędzy na sprzątanie, na utrzymanie organistów, aby rachunki płacić, Jeżeli zima będzie łagodna i zostaną pieniądze, to wykorzystamy je na inne cele parafialne w przyszłym roku. Proszę o życzliwe podejście do tego tematu.

         Intencje mszalne 14.11. – 20.11. 2022 r.

PONIEDZIAŁEK

                                      7.00 – o zdrowie dla p. osoby

WTOREK

                                      17.00 – +Stanisława i Stanisław Grzegórzek

ŚRODA

                                      17.00 – +Mieczysław Skrabacz

CZWARTEK

                                      7.00 – +Maria i Józef Olszówka

PIĄTEK

                                      17.00 – +Zbigniew, Alojzy i Władysław Dulian

SOBOTA

                                      7.00 – za parafian

NIEDZIELA

                                      7.30 – +Stanisław Ludwa

                                      10.00 – +Marek Gurgul 6 r. śm.

                                      16.00 – +Stanisław Opioła z ok. Imienin

Msze święte poza parafią

Ks. Piotr Pasek

Poniedziałek – +Kazimierz Gołąb z int. siostrzenicy Magdaleny z rodziną

Wtorek – +Kazimierz Gołąb z int. r. Stróżaków

Środa – +Kazimierz Gołąb z int. Janusza Michałek z rodziną

Czwartek – +Kazimierz Gołąb z int. Sylwestra i Daniela Franczyk

Piątek – +Kazimierz Gołąb z int. Lucyny Franczyk

Sobota – +Kazimierz Gołąb z int. Ryszarda Gołębia

Niedziela – +Kazimierz Gołąb z int. wnuka Kamila