Ogłoszenia duszpasterskie – XXXI Niedziela Zwykła

Dnia: 31.10.2021 r.

  1. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godz. 7.30, 10.00 i 15.00 w kaplicy cmentarnej. O godz. 14.00 w kaplicy cmentarnej nieszpory za zmarłych z kazaniem. Następnie procesja za zmarłych po cmentarzu i różaniec za zmarłych. Po procesji poświęcenie nowych nagrobków i grobowców. Proszę do mnie zgłaszać się.
  2. We wtorek Dzień Zaduszny, dzień szczególnej modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące. Msze święte o godz. 7.00, 11.00 i 17.00. Po każdej Mszy świętej będą czytane wypominki i koronka do Miłosierdzia Bożego. Postarajmy się w tym dniu zyskać odpust zupełny dla zmarłych, spełniając następujące warunki: Komunia św. za kogoś zmarłego, modlitwy: Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca…, dowolna modlitwa w intencjach Ojca św. i wyzbycie się przywiązania nawet do  grzechu lekkiego. W tym roku Ojciec święty rozszerza zyskiwanie odpustów zupełnych na cały miesiąc listopad. Chorzy mogą zyskać odpust zupełny, łącząc się duchowo ze swoim kościołem i jeżeli im zdrowie pozwoli, to mogą przyjąć Komunię św. w innym czasie.
  3. Msze święte w ciągu tygodnia o godz. 17.00. Po nich wypominki i koronka do Miłosierdzia Bożego za zmarłych.
  4. W czwartek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam dzieci z klasy III wraz z rodzicami. Dzieci niech przyniosą na karteczkach wypominki z nazwiskami zmarłych z ich rodziny.
  5. W piątek od godz. 9.00 będą odwiedzał chorych z Komunią św.
  6. Po Mszy św. o godz. 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez SHNSPJ.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 i 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  8. Ks. Rektor Seminarium Duchownego w Tarnowie zwraca się z prośbą do wszystkich parafii naszej diecezji o przeprowadzenie przed bramą cmentarną zbiórki pieniężnej na utrzymanie Seminarium Duchownego. W naszej parafii tę zbiórkę przeprowadzą ministranci i lektorzy.
  9. Dziękuję Panu Burmistrzowi za ustawienie dodatkowych pojemników na śmieci przed cmentarzem. Proszę , aby po Uroczystości Wszystkich Świętych jak najwięcej wypalonych zniczy wynieść z cmentarza do pojemników, aby później nie zapełnić szybko dwóch naszych i płacić za wywóz z kasy parafialnej. Proszę zwrócić ,aby do koszy nie wrzucać gorących  zniczy, czy też nie całkiem wypalonych, bo może dojść do pożaru. Już mieliśmy taki przypadek i musieliśmy płacić za spalony pojemnik.

Intencje mszalne 31.10. – 07.11. 2021 r.

PONIEDZIAŁEK

                           7.30 – +Józef Ledziński z int. Renaty, Włodzimierza

                                             i Małgorzaty z rodziną

                           10.00 – +Zofia Witek z int. sąsiadów córki

                           15.00 – kaplica cmentarna  + Ks. Włodzimierz Maziarka

WTOREK

                           7.00 – + Kunegunda i Tomasz Miareccy

                           11.00 – za wszystkich wiernych zmarłych

                           17.00 – +Stanisława i Stanisław Grzegórzek, s. Zbigniew

ŚRODA

                           17.00 – +Jan Pancerz

CZWARTEK

                           17.00 – +Władysław Senderak i zmarli z tej rodziny

PIĄTEK        

                           17.00  – za dusze w czyśćcu cierpiące

SOBOTA

                           17.00 – +Halina Kozik i s. Zenon

NIEDZIELA

                           7.30 – +Cecylia i Jan Jarosz

                           10.00 – Helena Pawlina z int. wnuczki Agnieszki z rodziną

                           16.00 – +Michalina i Ludwik Nadolnik

Msze święte poza parafią:

Ks. Piotr Pasek – Msze św. greg. za śp. Joannę Utnik

Ks. Sebastian Śmiałek – Msze św. greg. za śp. Józefa Ledzińskiego

O. Jerzy Kuk

Poniedziałek – +Aurelia Malisz z int. Marii i Jozefa Karaś

Wtorek – +Aurelia Malisz z int. koleżanek wnuczki Mileny

Środa – +Aurelia Malisz z int. koleżanek wnuczki Darii

Czwartek – +Aurelia Malisz z int. wnuka Patryka

Piątek – +Aurelia Malisz z int. wnuczki Roksanyz Mariuszem

Sobota – Aurelia Malisz z int. Anny i Kazimierza Korzeniowskich

Niedziela – +Aurelia Malisz z int. Anny i Wojciecha Malisz