Ogłoszenia duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła

10.10. 2021 r.

1. Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem: „ Nie lękajcie się”. W tym dniu przypominamy sobie nauczanie papieskie i składamy ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja ta wspiera finansowo młodzież z rodzin ubogich, która chce  kształcić się.
  2. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 15.30, a w ciągu tygodnia o godz. 17.00.
  3. W liturgii Kościoła tego tygodnia przeżywać będziemy:
    • w środę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
    • w piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa
    • w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
  4. Od piątku w naszej parafii na praktyce comiesięcznej przebywać będzie diakon Jarosław Sroka. Będzie odbywać spotkania z różnymi grupami parafialnym, głosić słowo Boże i pomagać mi w innych pracach. Na najbliższą sobotę  na spotkanie z diakonem zapraszam:
    1. Godz. 10.30 – ministranci i lektorzy
    2. Godz. 11.00 – spotkanie DSM
    3. Godz. 16.00 – spotkanie z kandydatami do Bierzmowania. Proszę wszystkich o obecność, aby diakon mógł  zadania zrealizować w ramach praktyki.
  5. Zbliża się listopad miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Zachęcam do składania kartek z wypominkami na listopad  lub na cały rok . Kartki można pobrać z kościoła .
  6. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Wypadły nam dwie nie planowane prace : wymiana wszystkich tablic elektrycznych w kościele i na plebanii oraz wymiana 40- letniej kanalizacji na razie w części plebanii, aby mogły być czynne dwie łazienki. W przyszłości jest do wymiany pozostała kanalizacja. Na te cele będą składki inwestycyjne. Proszę Was o ofiarność, aby można było  te prace w tych miesiącach finansować. Prace są niezbędne. Wszystkie prace na cmentarzu zostały zapłacone. Prace na cmentarzu w tym roku to: układanie chodników w pozostałej części cmentarza, malowanie ogrodzenia, wyłożenie włókniną ścieżki między ogrodzeniem, a krzewami. Koszt 31.050. Dziękuje Panu Mariuszowi Bocheńskiemu za przekazanie materiału do malowania ogrodzenia. Za wykupione place na cmentarzu zebraliśmy: 4.400 zł. Część tych pieniędzy wykorzystaliśmy na odnowienie ogrodzenia i włókninę. W kasie cmentarnej pozostało 1550 zł. Jest jeszcze do wykonania brama gospodarcza do wjazdu na teren cmentarza, gdzie będą budowane grobowce i pozostałe groby. Dziękuję Panu  Zygmuntowi Adamczykowi za ufundowanie płyt ażurowych.

Intencje mszalne  11.10. – 17.10 2021 r.

17.00 – +Helena Pawlina z int. s. Mariana z żoną

17.00 – +Helena Pawlina z int. s. Piotra z rodziną

17.00 – +Mieczysław Sumara w r. śm.

17.00 – w int. Nikodema , który przyjął chrzest

17.00 – +Teresa Kukla

17.00 – +Helena Pawlina z int. c. Władysławy

7.30 – w 30 r. urodzin Andrzeja, z podziękowaniem

za łaski, z prośba o zdrowie, bł. Boże i opiekę MB.

10.00 – +Janina Michałek z d. Smoleń

16.00 – +Maria Barnaś r.śm.

Ks. Piotr Pasek – Msze św. greg. +Wiesław Majka

Poniedziałek – +_Piotr Bibro z int. bratanka Bartłomieja z rodziną