Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła

26.09. 2021 r.

1. Dzisiaj zbiórka do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. W liturgii Kościoła tego tygodnia przeżywać będziemy:
    1. w poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezb.
    2. we wtorek – wspomnienie św. Wacława, męcz.
    3. w środę – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
    4. w czwartek – wspomnienie św. Hieronima, kapł. i dok. Kośc.
    5. w piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
    6. w sobotę – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
  1. W tym tygodniu przypadają : I piątek i pierwsza sobota miesiąca października. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca będzie: we wtorek od godz. 17.30 – dla klasy IV i V, w środę od godz. 17,30 dla  klasy VI i VII, w piątek od godz. 16.00 dla klasy VIII , dla młodzieży ze szkół średnich i dla dorosłych. W tym dniu będzie spowiadać ks. Piotr Pasek.
  2. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z Komunią św.
  3. W piątek po Mszy św. o godz. 17.00 rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Po nabożeństwie różańcowym adoracja Najświętszego Sakramentu będzie prowadzona przez SHNSPJ.
  4. W sobotę o godz. 17.00 Msza św. i nabożeństwo fatimskie. Różaniec będziemy odmawiać w czasie procesji Fatimskiej. Proszę, aby figurę ponieśli przedstawiciele róż różańcowych.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 i 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 w kaplicy pierwsze spotkanie kandydatów do chóru z Panem Organistą.
  7. W ubiegłą niedzielę powiedziałem, że dzisiaj dokładniej podziękuję Wam za włączenie się w przygotowanie uroczystości odpustowej. Najpierw pragnę podziękować Rodzicom młodzieży z klasy VII za przygotowanie trasy Drogi Krzyżowej, zaś Rodzicom młodzieży z klasy VIII za udekorowanie Krzyża misyjnego przy kościele. Dziękuje kilku osobom z grup: XIII, XIV i XV za wyczyszczenie chodnika procesyjnego. Dziękuję osobom niosącym feretrony, LSO, DSM, Strażakom za niesienie baldachimu, Panu Organiście za śpiew wraz małżonką. Pani Ewie Karaś dziękuje za przygotowanie obiadu odpustowego, Pani Annie Jędrzejek za pomoc w kuchni, Pani Barbarze Nadolnik darowane produkty do kuchni.
  8. Ks. Stanisław Majkrzak , kaznodzieja odpustowy dziękuje Wam za złożone ofiary na kaplicę na Ukrainie w kwocie 3955, 50 gr.

Intencje mszalne  27.09. – 03.10 .2021 r.

7.00 – +Jerzy Warzecha z int. Anny i Dominika Kacwin

18.00 – +Janina i Michał Wołek

18.00 – +Zofia, Michał Kuboń, s. Zdzisław

7.00 – za parafian

17.00 –  1/ w int. nauczycieli i wychowawców z int.SHNSPJ

2/ +Franciszek Banaś, Michalina i zmarli z tej

Rodziny

17.00 – w 18 r. urodzin Gabrieli i opiekę MB.

7.30 – +Helena, Jan Jewuła, Irena i Walenty Brzyzek

10.00 – +Teresa Prokop

16.00 – +Janina i Franciszek Wołek, s. Michał

Poniedziałek – +Józef Ledziński z int. r. Piekarskich

Wtorek – +Józef Ledziński z int. kuzynki Marii z mężem z Dębna

Środa –  +Józef Ledziński z int. Bernadety i Wiesława Korzeniowskich

Czwartek – Jozef Ledziński z int. kuzynki Małgorzaty z Dębna

Piątek – Wiesław Majkarozpoczęcie Mszy św. greg.

Sobota – greg.

Niedziela – greg.