Ogłoszenia duszpasterskie – XXV Niedziela Zwykła

1. W liturgii Kościoła tego tygodnia przeżywać będziemy:

  • w środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana
  • w czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • w piątek – święto św. Archanioła Michała, Gabriela i Rafała.

2. Msze święte w ciągu tygodnia: pon., czw., sob. godz. 7.00, wt., śr., pt., godz. 18.00.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 i 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

4. W piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam młodzież z klasy VII wraz z rodzicami. Po Mszy św. w kościele spotkanie z rodzicami i młodzieżą, aby omówić przygotowanie młodzieży do Sakramentu Bierzmowania.

5. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka wszystkich ministrantów. Proszę, aby rodzice przypomnieli chłopcom o tym spotkaniu. Niech ministranci ustalą z rodzicami dzień służenia do Mszy św. w ciągu tygodnia i w niedzielę.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 nabożeństwo różańcowe.

7. W ubiegłą niedzielę zakończyliśmy renowację misji w naszej parafii. Bóg zapłać Wam za udział w naukach i nabożeństwach misyjnych i za złożone ofiary dla misjonarzy.

8. Bóg zapłać Wam za piękne przygotowanie uroczystości odpustowej: chórowi wraz z Panem Organista za przygotowanie pieśni, LSO, DSM, Strażakom niosącym baldachim i sztandar, osobom niosącym feretrony. Szczególnie pragnę podziękować Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za wystąpienie w pięknych strojach, dzieciom sypiącym kwiaty.

9. Po wichurze, przed odpustem parafialnym było bardzo dużo pracy żeby w parku usunąć powalone drzewa. Jeszcze raz dziękuje za zaangażowanie Panom Strażakom, Panu Pawłowi Zającowi, Pani Katarzynie Bąk z synami, Panu Kazimierzowi Biga, Panu Eugeniuszowi Jędrzejkowi. Dzięki ich pracy porządek w parku został przywrócony, ale to jeszcze nie koniec pracy, bo czekamy na decyzję od  Konserwatora Zabytków, co należy zrobić z drzewami zniszczonymi, ale stojącymi. Wczoraj do pracy w parku przystąpił dendrolog, którego zadaniem jest wydanie opinii o możliwości przycięcia korony drzew sąsiadujących z kościołem i parkingiem. Po wydaniu opinii złożęwniosek do Konserwatora o prace pielęgnacyjne korony drzew. Te prace wykona specjalistyczna firma od pielęgnacji drzew.

​​​Intencje mszalne 25.09. – 01.10. 2023 r.

PONIEDZIAŁEK

​​​7.00 – +Stanisław Opioła

WTOREK

​​​18.00 – +Józefa Bujak w 34 r.śm. i +Józef Bujak z int córek

ŚRODA

​​​18.00 – +Michał Wołek, Janina i Franciszek Wołek

CZWARTEK

​​​7.00 – +Tadeusz Migoń zmarły w Chicago z int.

​​​​  kolegi Władysława

PIĄTEK

​​​18.00 – +Michał i Zofia Kuboń oraz synowie Zdzisław

​​​​​i Władysław

SOBOTA

​​​7.00 – +Kazimiera Gołąb z int. s. Wandy

NIEDZIELA

​​​7.30 – +Teresa i Stanisław Prokop, z ok. imienin Teresy

​​​10.00 – w 45 r. ślubu Krystyny i Stanisława

​​​16.00 – +Franciszek Banaś, Michalina i zmarli z tej rodziny

Msze święte poza parafią:

Piotr Pasek

Poniedziałek -+Tadeusz Derkacz z int. Stanisławy Wójcik z rodziną

Wtorek – +Tadeusz Derkacz z int. Elżbiety i Marka Szlosek

Środa – +Tadeusz Derkacz z int. Teresy i Jacka Cesan

Czwartek – +Tadeusz Derkacz z int. Teresy i Jacka Cesan

Piątek – +Tadeusz Derkacz z int. Joli i Mariana Barszcz z rodziną

Sobota -+Tadeusz Derkacz z int. Alicji i Zenona Grzelczyk z rodziną

Niedziela – +Taeeusz derkacz z int. wnuczki Patrycji

O. Jerzy Kuk

Poniedziałek – +Tadeusz Kogut z int. chrześnicy Iwony Kuboń z rodziną

Wtorek – +Tadeusz Kogut z int. Bogdana Kurek z rodziną

Środa – +Tadeusz Kogut z int. kuzyna Jana Kurek

Czwartek – +Tadeusz Kogut. Z int. Doroty i Jerzego Łazowskich

Piątek – +Tadeusz Kogut z int. Władysława Bachara

Sobota – +Tadeusz Kogut z int. Barbary Majcher z rodziną

Niedziela – +Tadeusz Kogut z int. Stanisława Kepa