Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła

12.09. 2021 r.

 1. Dzisiaj w Kościele w Polsce rozpoczyna się XI Tydzień Wychowania pod hasłem „W blasku ojcostwa św. Józefa”. W ciągu tygodnia będziemy prosić św. Józefa o pomoc w dobrym wychowania młodego pokolenia przez rodziny i szkołę.
 2. W liturgii Kościoła tego tygodnia przeżywać będziemy:
  1. w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma
  2. we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, patronalne święto naszej parafii. Msze święte będą o godz. 11.00 i 18.30. O godz. 15.30 rozpoczniemy Drogę Krzyżową do Krzyża Jubileuszowego. Zbiórka przy domu Państwa Senderaków. Zachęcam Was do licznego udziału. W kościele Droga Krzyżowa będzie o godz. 18.00, a po niej Msza św. W tym dniu odpustowym staramy się nie pracować.
  3. w środę  – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  4. w czwartek – wspomnienie św. Korneliusza, pap. i Cypriana, bp. męczennika
  5. w sobotę – święto św. Stanisława Kostki, zak., patrona Polski.
 3. Msze święte w ciągu tygodnia: pon., czw. sob. godz. 7.00, śr., pt. godz. 18.00.
 4. W piątek na Mszę św. zapraszam Akcję Katolicką i zespól synodalny. Proszę wszystkich o obecność z racji zbliżającej się rocznicy 25-lecia powstania Akcji Katolickiej w naszej parafii. Po adoracji Najświętszego Sakramentu rozmowa na temat medytacji nad danym tekstem biblijnym.
 5. W sobotę od godz. 8.30 – 9.30 będzie spowiedź przed odpustem. W spowiedzi pomagać mi będzie Ks. Proboszcz z Olszyn . Wyspowiadajcie się, abyście w dzień odpustu mogli zyskać odpust zupełny dla siebie lub dla zmarłych.
 6. W przyszłą niedzielę będzie zmieniony porządek Mszy  św. : 7.30, 11.00 i 16.00. Suma odpustowa o godz. 11.00. Kazania przez cały dzień będzie głosił Ks. Stanisław Majkrzak pracujący na Ukrainie. Ofiary, które złożycie na tacę będą przeznaczone dla jego parafii. Na sumę odpustową zapraszam całą LSO, DSM, dzieci do sypania kwiatów , dzieci z klasy IV w strojach pierwszokomunijnych, osoby wyznaczone do niesienia feretronów, strażaków ze Standarem i do niesienia baldachimu. Rodziny z grup: XIII,XIV i XV proszę o pomoc Pani Katarzynie w uporządkowaniu chodnika wokół kościoła – powyrywać chwasty chodnika procesyjnego i pozamiatać go – w sobotę od 10.00.
 7. Bóg zapłać Paniom za pomalowanie ogrodzenia cmentarnego i położenie odpowiedniej tkaniny między ogrodzeniem, a tujami, aby nie rosła trawa. Dziękuję także panu Władysławowi Jońcowi i Kazimierzowi Biga za wybetonowanie progu pod bramę gospodarcza na cmentarzu. Dziękuje także Panu Michałowi Jędrzejkowi. Można powiedzieć, że prace na cmentarzu zostały zakończone. Proszę zatem utrzymać porządek między grobami i przestrzegać regulaminu cmentarnego.

Intencje mszalne 13.09. – 19.09. 2021 r.

PONIEDZIAŁEK

                              7.00 – za parafian

WTOREK

                              11.00 – +Janina i Władysław Jewuła

                              18.00 – +Jan i Zofia Gołąb

ŚRODA

                              18.00 – +Stanisław i Genowefa Reczek

CZWARTEK

                              7.00 – +Józefa, Jan i s. Jan Pryga

PIĄTEK

                              7.00 – +Zbigniew Ziółkowski w 7 dz. śm.

                              18.00 – +Eugeniusz Nadolnik

SOBOTA

                              7.00 – +Janina Karaś z int. Marii z mężem

NIEDZIELA

                              7.30 – +Kazimiera i Stanisław Stróżak, Zbigniew Niżnik

                              11.00 – za parafian

                              16.00 – dziękczynno-błagalna w 40 r. ślubu p. małż.

Msze święte poza parafią:

Ks. Piotr Pasek

Poniedziałek – +Jozef Ledziński z int, Ewy i Jacka Niemiec

Wtorek – +Józef Ledziński z int. Teresy i Tadeusza Korzeniowskich

Środa – +Józef Ledziński z int. Janiny Słowik Wicher

Czwartek – +Jóżef Ledziński z int. sąsiadki Marii Węgrzyn z rodziną

Piątek – Józef Ledziński z int. Katarzyny Jarkowskiej z Grabna

Sobota – +Józef Ledziński z int. r. Budynów

Niedziela – +Józef Ledziński z int. Doroty i Jana Dalesińskich

Ojciec Jerzy Kuk

Poniedziałek – +Bolesław Migoń z int. Firmy Stanisława Pajdaka z rodziną

Wtorek – +Bolesław Migoń z int. prac. Firmy Pajdak

Środa – +Bolesław Migoń z int. prac. Firmy Pajdak

Czwartek – +Bolesław Migoń z int. r. Franczaków

Piątek – +Bolesław Migoń z int. kolegi Piotra Migonia z rodziną

Sobota – +Bolesław Migoń z int. Ryszarda Gołębia

Niedziela +Bolesław Migoń z int. Słowików

Ks. Sebastian Śmiałek

Poniedziałek – +Janina Bąk z int. koleżanek z pracy  Małgorzaty

Wtorek – +Janina Bąk z int. Katarzyny i Sławomira Bąk

Środa – +Janina Bąk z int. prac. Starostwa Powiatowego w Tarnowie

Piątek – +Adam Pawlina z int. brata Józefa z żoną

Sobota – +Adam Pawlina  z int. Roberta i Natalii Kubik z rodziną