Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła

05.09. 2021 r.

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 i 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W czwartek – uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki diecezji.
  3. Msze święte w ciągu tygodnia: pon., czw., sob. godz. 7.00, wt., śr., pt., godz. 18.00. Zapraszam w środę na nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i w piątek na koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz na nabożeństwo do św. Ojca Pio.
  4. Uroczystość odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego obchodzić będziemy 19 września. Kazania w tym dniu będzie głosić Ks. Stanisław Majkrzak , pracujący na Ukrainie. Ofiary, które złożycie w odpust na tacę  zostaną przekazane na prace w jego parafii.
  5. W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna, a nie w trzecią niedzielę miesiąca. W lutym, albo w marcu 2022 r. w naszym dekanacie i w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna Księdza Biskupa Leszka Leszkiewicza. W czasie wizytacji przedstawiciele Księdza Biskupa będą sprawdzać stan budynków parafialnych, dokumentację w kancelarii parafialnej, w szkole będą sprawdzać wiedzę religijną dzieci i ich praktyki religijne, Ksiądz Biskup spotka się ze wszystkimi grupami parafialnymi. Po każdej wizytacji są zadania do wykonania. Ze spraw gospodarczych po ostatniej wizytacji pozostało nam niewiele jeszcze do wykonania. Musimy jeszcze wymienić tablice elektryczne w kościele i na plebanii na nowe. Trzeba jeszcze wykonać prace kosmetyczne : odmalować daszki na ogrodzeniu i odmalować niektóre elementy ogrodzeniowe, na plebanii przygotować pokój dla Księdza Biskupa: remont  łazienki i odmalowanie pokoi. Na balkonie naprawić ubytki elewacji.
  6. W  przyszłą niedzielę odbędzie się beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Służebnicy Róży Czackiej w kościele Opatrzności Bożej w Warszawie. Zachęcam do uczestniczenia w tym wydarzeniu poprzez telewizję. Dzisiaj w sprzedaży jest specjalny dodatek do Gościa Niedzielnego , poświęcony Księdzu Kardynałowi Wyszyńskiemu i Matce Róży Czackiej.
  7. W sobotę o godz. 15.00 spotkanie DSM. Zapraszam wszystkie Przewodniczki DSM. Będzie poczęstunek i wspólna zabawa.

Intencje mszalne 06.09. – 12.09. 2021 r.

PONIEDZIAŁEK

                              7.00 – za parafian

WTOREK

                              18.00 – +Jozef Łuba w 15 r. śm.

ŚRODA

                              18.00 – +Augustyn i Stanisława Sumara

CZWARTEK

                              7.00 – +Halina Kozik 3 r. śm.

PIĄTEK

                              18.00 – +Tadeusz Zając

SOBOTA

                              7.00 – +Stanisław Hojny w 13 r. śm. z int. s. Marii

NIEDZIELA

                              7.30 – +Janina i Stanisław Bujak, 15r. śm. Janiny

                              10.00 – +Lidia Janicka 9 r. śm.

16.00 –                   +Józef i Helena Pawlina i zmarłe ich dzieci

Msze św. poza parafią:

Ks. Piotr Pasek

Poniedziałek – +Józef Ledziński z int. Marii i Włodzimierza Zając

Wtorek – +Józef Ledziński z int. r. Micałów i Podrazów

Środa – +Jozef Ledziński z int. r. Gawronów z Tarnowa

Czwartek – +Józef Ledziński z int. Józefy Korzeniowskiej

Piątek – Józef Ledziński z int. chrześnicy Janiny i Krystyny Dudek

Sobota – +Józef Ledziński z int. Edwarda Wróbel z rodziną z Jaworska

Niedziela – +Józef Ledziński z int. r. Kucharskich

O. Jerzy Kuk

Poniedziałek – +Bolesłąw Migoń z int. Joanny Banaś z rodziną

Wtorek – +Bolesław Migoń z int. r. Fedoruk

Środa – +Bolesław Migoń z int. Małgorzaty Kubowicz z rodziną

Czwartek – +Bolesłąw Migoń  z int. Barbary i Jarosława Chrobak z rodziną

Piątek – +Bolesław Migoń z In siostrzenicy Marty z mężem

Sobota – +Bolesław Migoń z int. siostrzenicy Anny

Niedziela – +Bolesław Migoń z int. chrześnika Pawła z rodziną

Ks. Sebastian Śmiałek

Poniedziałek – +Janina Bąk z int. Marii i Jerzego Sosin z rodziną

Piątek – +Janina Bąk z int. Michała Gołąb z rodziną

Sobota – +Janina Bąk z int. Andrzeja Mąka z rodziną

Ks. Proboszcz

Wtorek – +Maria Barnaś z int. Ratowników Pogotowia fili Wojnicz i Dyspozytorów

Środa – +Adam Pawlina z int. chrześnicy Agnieszki

Czwartek – +Adam Pawlina z int. Teresy i Tadeusz Migoń