Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła – 10 września 2023

 1. W liturgii Kościoła tego tygodnia przeżywać będziemy:
  • w środę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma
  • w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to patronalne święto naszej parafii. Msze święte o godz. 8.00 i 18.00. W tym dniu rozpoczynamy renowację misji. Poprowadzą jej Ojcowie Oblaci, którzy rok temu prowadzili w naszej parafii misje. Program odnowienia misji można pobrać z kościoła, albo przeczytać  go na stronie internetowej parafii.  Zachęcam Was do uczestniczenia w naukach, które będą głoszone na Mszach świętych o godz. 8.00 i 18.00. Oprócz Mszy św. będą dodatkowe nabożeństwa. W czwartek o godz. 15.00 Droga Krzyżowa do Krzyża Jubileuszowego, w czwartek o go godz. 19.00 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych/ przynosimy świece/, w piątek o godz. 19.00 nabożeństwo do Ducha Świętego, namaszczenie wonnym olejkiem radości , w sobotę o godz. 15.00 spowiedź dla chorych i seniorów, a później Msza święta z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych,  Od czwartku do soboty przed Mszą św. o godz. 7.30 wspólny różaniec. Proszę zelatorki o zorganizowanie modlitwy. Codziennie pół godziny przed Mszami spowiedź. Nie będzie spowiedzi tylko w jeden dzień. Zakończenie renowacji misji na Mszach świętych niedzielnych. Suma odpustowa będzie w niedziele o godz. 11.00. nie będzie Mszy św. o godz. 10.00. Proszę o przygotowanie procesji eucharystycznej: Róże żywego różańca, Koło gospodyń wiejskich, Akcja Katolicka, HSNSPJ niosą feretrony, sztandary: strażacy, ministranci, DSM, dzieci do sypania kwiatów, dzieci z klasy IV w strojach komunijnych do niesienia poduszeczek, LSO, Strażacy do niesienia baldachimu. Proszę o piękną procesję. Składka z przyszłej niedzieli  dla Ojców rekolekcjonistów. W związku z tym składka inwestycyjna zostaje przesunięta na ostatnią niedzielę września.
  • w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  • w sobotę – wspomnienie św. Korneliusza , pap. i Cypriana, bpa.
 2. Dzisiaj w całej Polsce rozpoczyna się Tydzień Wychowania: modlimy się za dzieci, młodzież i wychowawców.
 3. Msze św. : jutro o godz. 7.00, wt., i śr. godz. 18.00.
 4. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 17.00. Próba asysty na odpust.
 5. Bóg zapłać Strażakom za  pomoc przy usuwaniu szkód w parku. Dziękuję Panu Pawłowi Zającowi, Michałowi Jędrzejkowi, Włodzimierzowi Pikusowi, Katarzynie Bąk i ministrantom i lektorom za częściowe uporządkowanie parku. Pracy jest jeszcze bardzo dużo. Będziemy stopniowo porządkować.

Intencje mszalne 11.09. – 17.09. 2023 r.

PONIEDZIAŁEK

                              7.00 – +Halina   r. śm. , Bolesław Kozik i s. Zenon

WTOREK

                              18.00 – +Bogdan Baka z int. kolegi Krzysztofa

ŚRODA

                              18.00 – w 20 r. ślubu Małgorzaty i Krzysztofa

CZWARTEK

                              8.00 –  1/ +Alfreda r. śm. i Józef Pomykacz

                                       2/ w intencji rodziny Zająców o bł. Boże

                              18.00 – +Tadeusz Derkacz z int. r. Pawełek

PIĄTEK

                              8.00 –  1/+Józefa i Jan Pryga i s. Jan

                                        2/ +Józefa Leśniak w 7 dz. śm.

                              18.00 – +Marian Mazgaj z int. s. Krzysztofa z rodziną

SOBOTA

                              8.00 – 1/ +Zdzisław Pancerz z int. c. Bogusławy z rodziną

                                       2/ +Katarzyna, Leszek i Władysław Musiał

                              18.00 – +Marian Mazgaj z int. c. Kingi z mężem

NIEDZIELA

                              7.30 – +Wanda Kłusek 5 r. śm.

                              11.00 – w int. parafian

                              16.00 – +Eugeniusz Nadolni r. śm.

Msze święte poza parafią:

Ks. Piotr Pasek

Poniedziałek – +Roman Regiec z int. Stanisława Izaka

Wtorek – +Roman Regiec z int. Małgorzaty i Dariusza Pawlina

Środa – +Roman Regiec z int. Marcina i Zyty Okas z Jadownik

Czwartek – +Roman Regiec z int. r. Warzechów

Piątek – +Roman Regiec z int. r. Warzechów

Sobota – +Roman Regiec z int. r. Warzechów

Niedziela – +Roman Regiec z int. Marzeny i Wacława Szychta

O. Jerzy Kuk

Poniedziałek – +Tadeusz Kogut z int. sąsiadów Leszczyńskich

Wtorek – +Tadeusz Kogut z int. wnuków: Miłosza, Eryka i Aleksandra

Środa – +Tadeusz Kogut z int. wnuków: Adriana, Amelii i Oskara

Czwartek – +Tadeusz Kogut z int. Lidii i Antoniego Zabawa

Piątek – +Tadeusz Kogut z int. Marii i Romana Dębskich

Sobota – +Tadeusz Kogut z int. Teresy i Stanisława Walichowskich

Niedziela – +Tadeusz Kogut z int. Katarzyny i Dariusza Walichowskich