Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna

1. W liturgii Kościoła tego tygodnia przeżywać będziemy:

w poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziew. i dok. Kośc.

w czwartek – wspomnienie św. Atanazego, bpa i dok. Kośc.

w piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Na Msze święto o godz. 11.00 zapraszam dzieci pierwszokomunijne wraz z rodziną.  Nabożeństwo majowe będzie po Mszy św. o godz. 9.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, gdyż prawo kościelne nie pozwala celebrować 4 Mszy św. w ciągu dnia. Nie można także w tym dniu celebrować Mszy św. ku czci NSPJ. Nie będę odwiedzał chorych z Komunią św. w piątek, ale Komunię św. będzie zanosił szafarz po Mszy św. o godz. 7.30. Chętnych do przyjęcia Komunii św. proszę zgłosić dzisiaj w zakrystii.

• W środę od godz. 17.00 będzie spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca maja . W spowiedzi będzie mi pomagał Ks. Piotr Pasek z Tarnowa.
  • W czwartek o godz. 9.00 będzie spowiedź dla dzieci przed pierwszą Komunią św. W spowiedzi będzie mi pomagał Ks. z Olszyn.
  • Msze święte w ciągu tygodnia: pon. godz. 7.00. W pozostałe dni tygodnia z wyjątkiem piątku Msze św. po nabożeństwie majowym o godz. 18.00. W tym roku ogłaszamy konkurs dla dzieci za systematyczny udział w nabożeństwie majowym. W środę po nabożeństwie majowym będą rozdawane plansze na majówki, na które będziecie naklejać obrazki Matki. Dzieci, które zbiorą najwięcej naklejek będą nagrodzone.
  • W sobotę nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 i 10.00 będzie zmiana tajemnic różańcowych.
  • Składka z dzisiejszej niedzieli na inwestycje w parafii . W planie mamy doprowadzenie linii energetycznej do parkingu przy cmentarzu.
  • Dnia 11 maja tj. w sobotę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka LSO do Pasierbca. Proszę, aby na tę pielgrzymkę zapisywali się ministranci i lektorzy. Zapisy do przyszłej niedzieli. Wyjazd będzie bezpłatny. Rodzice otrzymają do podpisania zgody. 18 maja będzie pielgrzymka DSM do Zakliczyna . Także rodziców proszę, by podpisali zgody. Opiekunką będzie Pani Katechetka i jeszcze ktoś z rodziców.
  • Dnia 23 maja w ramach święta szkoły Parafialny Odział Akcji Katolickiej organizuje Parafialny Dzień Dziecka. Oto program: / załącznik/

Prosimy o wsparcie finansowe, aby dla dzieci zakupić symboliczne nagrody i zrobić poczęstunek. W przyszłą niedzielę przed kościołem ministranci do puszek będą zbierać ofiary.

Intencje mszalne 29.04. – 05.05. 2024 r.

7.00 – za parafian

18.00 – +Stanisław Izak z int. wnuka Jakuba

18.00 –  1/ +Józefa Leśniak z int. s. Krzysztofa

2/ +Kazimiera Karpiel 7 dz. śm.

18.00 – +Leszek Golonka z int. synowej

7.30 –  o bł. Boże dla dzieci I Komunii św. z int. SHNSPJ

9.30 – +Stefan i Zbigniew Giemza

11.00 – I Komunia św.

18.00 – +Augustyn i Stanisława Sumara

7.30 – o zdrowie i potrzebne łaski dla rodzin I róży

10.00 – +Wiesław Majka 4 r. śm.

16.00 – +Stanisław Prokop 2 r. śm. i +Teresa Prokop

Msze święte poza parafią:

Ks. Piotr Pasek

Poniedziałek – +Józefa Leśniak z int. Wojciecha Barnaś z rodziną