Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. W liturgii Kościoła tego tygodnia przeżywać będziemy: w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte o godz. 9.00 i 18.00. W środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W  czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego Kapłana, a w sobotę wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników.
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W środę spowiedź od godz. 17.00. W tym dniu będzie spowiadać Ks. Piotr Pasek z Tarnowa. Nie będzie go w pierwszy piątek. W czwartek spowiedź od godz. 17.30. W spowiedzi będzie mi pomagał jeszcze jeden ksiądz. W piątek spowiedź będzie od godz. 17.30. Proszę, aby dzieci nie odkładały spowiedzi na piątek, bo będę sam spowiadał. Dzieci niech przyjdą do spowiedzi w środę i w czwartek.
  3. W środę o godz. 18.00 zakończenie nabożeństw majowych.
  4. W czwartek Dzień Dziecka. Wszystkie dzieci zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00. Po Mszy św. odbędzie się Parafialny Dzień Dziecka przygotowany przez Akcje Katolicką. Dzieci wystąpią w różnych konkursach: wiedzy religijnej, piosenki i recytacji wierszy. Na zakończenie wszystkie dzieci zostaną poczęstowane słodyczami. Zapraszamy na to spotkanie, rodziców, aby mogli popatrzeć na występy swoich dzieci.
  5. W czwartek Msza św. o godz. 18.00, a po niej rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. W piątek o godz. 9.00 udam się z Komunią św. do chorych.
  7. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcam do pozostania na wspólna modlitwę.
  8. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP i nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej. Proszę, aby figurę ponieśli przedstawiciele I róży różańcowej.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 i 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  10.  Bóg zapłać za składkę inwestycyjną w kwocie 2090 zł.
  11. Rada Duszpasterska organizuje 24 czerwca pielgrzymkę na Święty Krzyż. Koszt uczestnictwa 50 zł. Zapisy w zakrystii. Ta pielgrzymka jest dla wszystkich: dzieci z rodzicami, dla młodzieży i starszych. Zamówiliśmy autobus dla 50 osób. Zapisy do 11 czerwca.

Intencje mszalne 30.05. – 04.06. 2023 r.

9.00 – o zdrowie dla Darka z int. cioci Wiesławy

18.00 – +Zofia i Stanisława Pancerz

18.00 – +Józef Bujak z int. wnuka Krzysztofa z rodziną

18.00 –  1/ +Elżbieta Sikora

2/ +Teresa i Stanisław Armatys

18.00 – +Kazimiera i Józef Mucha

18.00 – wynagradzająca za grzechy z int. SHNSPJ

18.00 – +Józef, Maria, Michał Pancerz

7.30 – +Wieńczysław Leszczyński 3 r. śm.

10.00 – w int. rodzin Pawlinów: Macieja i Bartłomieja

o potrzebne łaski

16.00 – +Czesława Sumara  4 r. śm. z int. siostry

Msze święte poza parafią:

Poniedziałek – +Alina Stachowska z int. kolegów i koleżanek s. Mieczysława

Wtorek – +Alina Stachowska z int. kolegów i koleżanek s. Mieczysława

Środa – +Alina Stachowska z int. kolegów i koleżanek s. Mieczysława

Czwartek – +Alina Stachowska z int. Anny i Piotra Chrzanowskich

Piątek – +Alina Stachowska z int. Beaty i Roberta Regiec z Rzuchowej

Sobota – +Alina Stachowska  z int. koleżanek i kolegów s. Mieczysława z biura

Transportu gr. Azoty

Niedziela – +Alina Stachowska z int. koleżanek i kolegów s. Mieczysława z b.

Ekspedycji . g. Azoty

Poniedziałek – +Bolesław Kozik z int. Burmistrza Wojnicza i sołtysów gminy Wojnicz

Wtorek – +Bolesław Kozik z int. Tomasza Pawlina z rodziną

Środa – +Bolesław Kozik z int. Sołtysa i Rady Sołeckiej