Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy Księdza Marcina Gryzło, Kierownika Anteny RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, który w czasie Mszy świętych wygłosi kazania, a po Mszach świętych przed kościołem do puszki zbierze ofiary pieniężne na remont siedziby RDN Małopolska w Tarnowie. Złóżmy ofiary na ten cel , aby radio RDN mogło w nowoczesnych warunkach szerzyć Królestwo Boże w świecie poprzez nadawane audycje radiowe.
 2. Nabożeństwo majowe dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00, czyli ok. 16.40.W ciągu tygodnia nabożeństwo majowe o godz. 18.00, z wyjątkiem czwartku, gdyż w tym dniu nabożeństwo majowe będzie po Mszy św. o godz. 8.00.
 3. Jutro święto Maryi Matki Kościoła. Msze święte będą o godz. 9.00 i 18.00. Tradycyjnie w tym dniu świętujemy.
 4. W liturgii Kościoła tego tygodnia przeżywać będziemy:
 5. w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 6. w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
 7. W czwartek o godz. 8.00 Msza św. w intencji dzieci z okazji święta szkoły i Parafialnego Dnia Dziecka przygotowanego przez Parafialny Odział Akcji Katolickiej. Po Mszy św. prezentacja grup dziecięcych działających w parafii, ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pt. „ Moje zaangażowanie w życie parafii”, utworzenie dziecięcej grupy różańcowej”, konkurs wiedzy o misjonarzu Ks. Janie Czuba, ogłoszenie wyników na najlepszego ministranta i lektora ze szkoły Podstawowej, nagrodzenie dzieci, które aktywnie uczestniczą w nabożeństwie majowym. Dzieci aktywne w życiu parafii otrzymają specjalne nagrody, a wszystkie dzieci z okazji Dnia Dziecka będą poczęstowane. Nagrody ufundował Parafialny Oddział Caritas,  Parafialny Oddział Akcji Katolickiej ,Ksiądz Proboszcz i Pan Zygmunt Adamczyk, który na ten cel przeznaczył 1000 zł. Zapraszamy Rodziców na święto dzieci, które przeżywać będziemy w bliskości Światowego Dnia Dzieci ogłoszonego przez Papieża Franciszka. W naszej diecezji, w Zabawie dnia 25.05. o godz. 10.00  przy domu bł. Karoliny rozpocznie się Dzień Dziecka. Zachęcam do wyjazdu z dziećmi do Zabawy./ przeczytać program /
 8. We wtorek o godz. 16.00 w sali katechetycznej odbędzie się egzamin dla młodzieży z klasy VII przed bierzmowaniem. Ks. Wizytator sprawdzi niezbędną ich wiedzę do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Obecność jednego z Rodziców dziecka jest obowiązkowa.
 9. W piątek po Mszy św. w sali katechetycznej spotkanie z HSNSPJ w związku ze zbliżającym się dniem przyjęcia relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque w dniu 15 czerwca. Zachęcam Was, aby w tym dniu powiększyć grono Czcicieli NSPJ przez zapisanie się do SHNSPJ. Obowiązki nie są trudne : czcić NSPJ, w ciągu dnia ofiarować Mu jedną godzinę , aby swoją modlitwą czy pracą uczcić Boskie Serce i wynagradzać Mu za grzechy swoje  i świata – nie musi się przerywać swoich zajęć, jeżeli zajdzie taka okoliczność, a swoją pracę ofiarować w intencji uczczenia Pana Jezusa czy wynagrodzenia Mu za grzechy, uczestniczyć w I piątek miesiąca we Mszy św. i przyjąć Komunię św. oraz w comiesięcznej  adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapisy u Zelatorki Pani Zofii Zając albo u mnie. Osoby zainteresowane otrzymają jeszcze szczegółowe informacje, czy też odpowiedzi na postawione pytania.
 10. W sobotę o godz. 10.00 w kościele próba asysty przed uroczystością Bożego Ciała dla ministrantów i lektorów. Proszę wszystkich o obecność. Spotkanie DSM także w sobotę o godz. 11.00.
 11. Akcja Katolicka prosi, by dzieci przyniosły we wtorek na nabożeństwo majowe podpisane plansze z naklejkami w celu wyłonienia zwycięzcy „ najaktywniejszy uczestnik nabożeństw majowych”.

Intencje mszalne – 20.05 –  26.05. 2024 r.

PONIEDZIAŁEK

                            9.00 – +Maria Opioła w r. śm.

                            18.00 – w int. Ks. Prob. z intencji Rady Duszpasterskiej

WTOREK

                            18.00 – +Józefa Leśniak z int. s. Tadeusza z rodziną

ŚRODA

                            18.00 – +Kazimierz Gołąb w 22 r. śm.

CZWARTEK

                            8.00 – w int. dzieci z ok. Parafialnego Dnia Dziecka

PIĄTEK

                            18.00 – +Stanisław Szewczyk

                            18.45 – +Kazimiera Karpiel w 30 dz. śm.

SOBOTA

                            18.00 – +Emil Jurczyński w r. Sm

NIEDZIELA

                            7.30 – w int. r. Zająców

                            10.00 – +Krystyna Piekło z int. c. Patrycji

                            16.00 – +Zenon Kozik

Msze święte poza parafią:

Ks. Piotr Pasek

Poniedziałek – +Daniela Bachara z int. Agnieszki i Andrzeja Rzeszutek

Wtorek – +Daniela Bachara z int. Pauliny i Piotra Gruca z dziećmi

Środa – +Daniela Bachara z int. Marii i Antoniego Kuboń

Czwartek – +Daniela Bachara z int. Anny Łuba z rodziną

Piątek – +Daniela Bachara z int. Marii i Włodzimierza Zając

Sobota – +Daniela Bachara z int. Karoliny i Pawła Kuboń

Niedziela – +Daniela Bachara z int. Józefa Karaś

O. Jerzy Kuk

Poniedziałek – +Maria Blecharska z int. bratanicy Małgorzaty z rodziną

Wtorek – +Maria Blecharska z int. bratanicy Agnieszki z rodziną

Środa – +Maria Blecharska z int. bratanicy Marty Kamykowskiej z rodziną

Czwartek – +Irena Pawlina z int. bratowej Kazimiery z synami

Piątek – +Irena Pawlina z int. brata Jana z rodziną

Sobota -+Irena Pawlina z int. rodziców braci i siostry

Niedziela – +Irena Pawlina z int. r. Pławeckich i Bocheńskich

O. Kamil – +Michał Sumara – Msze św. greg.