Ogłoszenia duszpasterskie – uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. Dzisiaj kończy się czas Komunii św. wielkanocnej. Przypominam, że każdy katolik powinien wypełnić trzecie przykazanie kościelne: „ przynajmniej raz w roku w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię św.” Kto jeszcze nie wypełnił tego przykazania, niech uczyni to w najbliższym czasie.
 2. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte o godz. 7.30 i 10.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Na procesję zapraszam dzieci do sypania kwiatów , ministrantów, lektorów, DSM, dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych, Panów Strażaków do niesienia baldachimu i ze sztandarem, orkiestrę. Bardzo proszę o zabranie na procesję wszystkich feretronów. Niech to uczynią osoby odpowiedzialne za poszczególne feretrony. W czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, gdyż o 14.00 będzie Msza św. ślubna. Można na nią przyjść, jeżeli ktoś nie może przyjść na Msze święte przed południem. W ciągu tygodnia procesja eucharystyczna będzie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.
 3. W tym, tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca czerwca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem będzie we wtorek od godz. 17.30 dla dzieci z klasy III i IV, w środę od godz. 17.00 dla pozostałych dzieci, młodzieży i starszych. W tym dniu będzie spowiadać Ks. Piotr Pasek z Tarnowa.
 4. W środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, w sobotę wspomnienie św. Justyna.
 5. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z Komunia świętą.
 6. Jutro wyjątkowo nabożeństwo majowe i Msza św. będą o godz. 7.00, ponieważ ma ważny wyjazd. W piątek zakończenie nabożeństw majowych.
 7. W sobotę rozpoczniemy nabożeństwo czerwcowe. Codziennie po Mszy św. będziemy odmawiać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza święta w sobotę o godz. 18.30. Bardzo proszę , aby o godz. 18.00 róże różańcowe odmawiały różaniec, gdyż w czasie procesji eucharystycznej będziemy śpiewać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Proszę, aby różaniec poprowadziła Pani Zelatorka Anna Gostek .
 8. W piątek po procesji eucharystycznej adoracja Najświętszego Sakramentu. Poprowadzi ją SHNSPJ. Zachęcam do pozostania i do zapisywania się w czerwcu do HSNSPJ.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 i 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 10.  Parafia św. Wawrzyńca w Wojniczu organizuje wyjazd dla młodzieży do Rzymu na rok jubileuszowy 2025. Pielgrzymka odbędzie się  25.07. – 07.08. 2025 r. Zapraszamy osoby zainteresowane tym wydarzeniem na spotkanie organizacyjne we wtorek 28 maja o godz. 18.30 w Wojniczu. Szczególnie zapraszamy studentów i młodzież pracującą. Szczegółowe informacje u ks. Przemysława po adresem: przemeklis000@gmail.com
 11. Bóg zapłać Panu Pawłowi Zającowi za bezinteresowne wykoszenie trawy w parku i na cmentarzu. Trawę przy grobach proszę kosić w własnym zakresie, tak samo przy wolnych grobowcach. Pani Katarzynie i Pani Grażynie dziękuję za troskę o kwiaty wokół kościoła i przy krzyżu na cmentarzu.

Intencje mszalne 27.05. – 02.06. 2024 r.

PONIEDZIAŁEK

                            7.00 – +Maria Blecharska z int. bratanicy Agnieszki

                                       z rodziną

WTOREK

                            18.00 – +Maria i Stanisław Derkacz

ŚRODA

                            18.00 – 1/ +Zenon Nalepa w 20 r. śm.

                                         2/ w int. Ks. Sławomira z ok. 30 r. święceń

                                             Kapłańskich z prośbą o zdrowie i moc Ducha Św.

CZWARTEK –  BOŻE CIAŁO

                            7.30 – +Helena i Władysław Woźniak

                            10.00 – za parafian

                            14.00 – Msza św. ślubna

PIĄTEK

                            18.00 – +Zdzisław Pancerz 1 r. śm.

SOBOTA

                            18.30 – +Maria i Stanisław Trytek z córki z Paleśnicy

                                               z rodziną

                            14.00 – Msza św. ślubna

NIEDZIELA

                            7.30 – +Władysława i Jan Mytnik

                            10.00 – +Marek Gurgul

                            16.00 – +Janina i Tadeusz Ciuruś oraz +c. Henryka

Msze święte poza parafią:

Ks. Piotr Pasek:

Poniedziałek – +Daniela Bachara z int. Moniki i Pawła Zając

Wtorek – +Daniela Bachara z int. wychowanków r. 1974

Środa – +Daniela Bachara z int. r. Chrzanowskich

Czwartek – +Daniela Bachara z int. r. Kabatów ze Sukmania

Piątek – +Daniela Bachara z int. Zbigniewa Kabata

Sobota – +Daniela Bachara z int. Władysława Kuk z rodziną

Niedziela – +Daniela Bachara z int. Barbary i Stanisława Szczęsny

O. Jerzy Kuk

Poniedziałek – +Irena Pawlina z int. s. Elżbiety

Wtorek – +Irena Pawlina z int. koleżanek i kolegów ze Szk. POdst.

Środa – +Irena Pawlina z int. koleżanek i kolegów ze Szk. Podst.

Czwartek – +Irena Pawlina z int. koleżanek i kolegów ze Szk. Podst.

Piątek – +Irena Pawlina z int. Koleżanek i kolegów ze Sz. POdst.

Sobota – +Irena Pawlina z int. koleżanki Teresy

Niedziela – +Irena Pawlina z int. Władysławy Pawlin

O. Kamil – Msze św. greg. za śp. Michała Sumarę