Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu

                                       19.12. 2021 r.

 1. Msze święte roratnie w ciągu tygodnia: pon., wt. godz. 18.00, śr. pt. godz. 7.00 i w czwartek o godz. 17.00. Musiałem zmienić porządek Mszy św. ze względu na spowiedź w naszej parafii i w parafiach dekanatu, gdzie będę pomagał w spowiedzi. Codziennie po Mszy św. nowenna do Dzieciątka Bożego. Proszę pamiętać o tych zmianach.
 2. Jutro w naszej parafii spowiedź adwentowa od godz. 15.00 – 18.00 z przerwą od 16.30 – 17.00. Zachowajmy w czasie spowiedzi przepisy sanitarne, nie twórzmy tłumu przed konfesjonałami. Zachowajcie dystans społeczny i miejcie założone maseczki. Gdyby ktoś zapomniał maseczki może ją wziąć ze stolika  w przedsionku kościoła.
 3. W poniedziałek od godz. 13.30 – 14.30 odwiedzę chorych w domach, którzy chcą się wyspowiadać. Proszę ich dzisiaj zgłosić w zakrystii. Nie zgłaszajcie osób, które są na kwarantannie, albo chore na covida.
 4. W zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki na stół wigilijny. Proszę , aby wszyscy parafianie poczuwali się do złożenia ofiary na wynagrodzenie dla Pana Organisty w ciągu roku.
 5. W piątek wieczerza wigilijna, Zachowajcie tradycyjny obrzęd wigilii połączony z czytaniem tekstu biblijnego o narodzeniu Pana Jezusa, wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem i składanie sobie  życzeń, śpiew kolęd. O godz. 24.00 Msza św. zwana Pasterką. W czasie Mszy św. będą zbierane ofiary na fundusz ochrony życia dzieci nienarodzonych.
 6. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte będą o godz. 7.30, 10.00 i 16.00.
 7. W przyszłą niedzielę, święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. W naszej diecezji święto to jest dniem jubileuszy małżeńskich. Msze święte o godz. 7.30, 10.00 i 11. 30. Nie będzie Mszy św.  o godz. 16.00. Składka z przyszłej niedzieli na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Po Mszy św. o 7.30 poświęcenie owsa.
 8. W przyszłą niedzielę dzieci po każdej Mszy św. przeprowadzą kolędę misyjną. Nie będą chodzić po domach.
 9. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa i po rozmowie z Radą Parafialną udam się z wizyta duszpasterską tylko do rodzin, które czują się zdrowo i na wyraźne zaproszenie. Porządek kolędy został wyznaczony i jest umieszczony w gazetce parafialnej. Proszę, aby dzisiaj i do przyszłej niedzieli zapisały się rodziny z grup: VI, V, IV i VII. Kolęda w tych rodzinach będzie  27.12 – VI, 28.12 – V, 29.12 – IV, 30.12. – VII. Na stolikach przed wyjściem z kościoła są listy dla wymienionych grup. Będę chodził bez ministrantów i lektorów. Ministranci i lektorzy staną sobie z puszkami przed kościołem już po Mszach św. w Nowy Rok. 
 10.  Do chorych z Komunią św. udamy się w Boże Narodzenie po Mszy św. o godz. 10.00. Proszę ich zgłosić dzisiaj, albo w ciągu tygodnia.
 11. Na ogrzewanie grupa IV – 1890 zł.   

Intencje mszalne 20.12. – 26.12. 2021 r.

PONIEDZIAŁEK

                              7.00 – +Elżbieta Pawlina w 7 dz. śm. z int. córki

                              18.00 – +Jerzy Warzecha z int. Katarzyny i Marka Sikoń

WTOREK

                              7.00 – w 90 r. urodzin Alojzego

                              18.00 – +Stanisław Pawlina w 30 r. śm.

ŚRODA

                              7.00 – +Stanisława Kieć w 5 r. śm. z int. s. Andrzeja

CZWARTEK

                              7.00 – +Janina Gołąb w 7 dz. śm. z int. córki z rodziną

                              17.00 – +Maria i Stanisław Łazowscy oraz ich dzieci

PIĄTEK

                              7.00 – +Czesław i Józefa Korzeniowscy, s. Władysław,

                                        Wnuk Marcin i Mariusz Jarkowski

PASTERKA

                              Za parafian

BOŻE NARODZENIE

                              7.30 – w 35 r. ślubu Marii i Mariana Malisz

                              10.00 – +Maria i Adam Bednarscy

                              16.00 – +Grzegorz Izak

NIEDZIELA

                              7.30 – +Kazimiera Budyn i Emilia Wątroba

                              10.00 – 50 r. ślubu Antoniny i Tadeusza Lesiak

                              11.30 – +Teresa Prokop w 4 r. śm.

Msze święte poza parafią:

Ks. Piotr Pasek

Poniedziałek – +Helena Pawlina z int. Bolesława Zająca z rodziną

Wtorek – +Helena Pawlina z int. SHNSPJ

Środa – +Helena Pawlina z int. +Kazimierza Zająca

Czwartek – +Helena Pawlina z int. Janiny Jacher z rodziną

Piątek – +Helena Pawlina z int. Andrzeja Kotarba z rodziną z Chicago

Sobota – +Helena Pawlina z int. Stowarzyszenia Panieńska Góra

Niedziela – +Helena Pawlina z int. Heleny i Jerzego Zwoleń

P. Jerzy Kuk

Poniedziałek – +Janina Karaś z int. s. Teresy z rodziną

Wtorek – +Janina Karaś z int. Bernadki z rodziną

Środa – +Janina Karaś z int. Anny Melusin z rodziną

Czwartek – +Janina Karaś z int. Agnieszki i Jacka Kamera z rodziną

Piątek – +Janina Karaś z int. chrześniaka Wiesława Nowickiego z żoną

Sobota – +Janina Karaś z int. Sławka Nowickiego

Niedziela – +Janina Karaś z int. sąsiadek