Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu

1. Przypominam, że dzisiaj są tylko Msze święte o godz. 7.30 i 10.00. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachowajmy porządek religijny wieczerzy: odczytanie fragmentu z Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa, śpiew kolędy: Wśród nocnej ciszy…, łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń, modlitwa przed rozpoczęciem i posiłku i po jego zakończeniu, wspólne kolędowanie. Posiłek jest bezmięsny. O godz. 24.00 zapraszam Was licznie na Msze św. zwaną Pasterką. W czasie Pasterki składka na  fundusz ochrony życia.
  2. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze święte o godz. 7.30, 10.00 i 16.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 odwiedzimy chorych z Komunią św.
  3. We wtorek święto św. Szczepana. Msze święte o godz. 7.30, 10.00 i 11.30. Po Mszy św. o godz. 7.30 poświęcenie owsa. Na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszam wszystkich kolędników misyjnych w strojach. Po Mszy św. będzie rozesłanie kolędników do poszczególnych grup parafii. Przyjmijcie grupy kolędnicze dzieci i złóżcie ofiarę na misje.
  4. W środę święto św. Jana , Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. o godz. 7.00 poświęcenie wina.
  5. Msze święte od środy do soboty z racji kolędy będą o godz. 7.00.
  6. Porządek wizyty duszpasterskiej:

Środa od godz. 9.00 grupa VI / Banaś – Jewuła /

Czwartek od godz. 9.00 grupa V / Gacek – Łuba/

Piątek od godz. 9.00  grupa VII / Karpiel – Kogut /

Sobota od godz. 9.00 grupa IV / Stanczykiewicz – Gostek /

Proszę na kolędę przygotować: krzyżyk na stole i zapalić świece, wodę święconą i kropidło. Jeżeli rodzina nie ma poświęconej wody, to śmiało poprosić księdza o jej poświęcenie. Starajcie wszyscy być na kolędzie. W tym roku będę was zachęcał do jeszcze większej aktywności w życiu parafii, bo takie jest hasło roku duszpasterskiego. Do naszej parafii wprowadziły się nowe rodziny. Zapraszamy Was do naszej wspólnoty. Proszę zgłosić chęć przyjęcia księdza do swojego domu i poświęcenia go, jeżeli uważacie się za rodzinę katolicką.

7.Rozprowadzamy gazetkę parafialną „Wokół Krzyża” Cena 12 zł, aby zwrócił się koszt drukowania. W gazetce wiele ciekawych artykułów związanych z nowym rokiem duszpasterskim i z życiem naszej parafii.

8.W przyszłą niedzielę zakończenie Starego Roku Po każdej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i krótkie sprawozdanie z życia parafii.

9.Od środy  do soboty po parafii kolędować będą także Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Cel podtrzymanie tradycji kolędowania i zbiórka na doposażenie pomieszczeń na działanie koła.

10.Ogrzewanie: grupa I – 2050, XI – 2050, XII – 1550,- X – 2100

11.Bóg zapłać Strażakom za wyczyszczenie rynien na kościele i plebanii: Gołąb Mateusz, Bąk Szymon i Nowak Kamil

Intencje mszalne 25.12. – 31.12. 2023 r.

BOŻE  NARODZENIE

7.30 – +Cecylia i Jan Jarosz

10.00 – +Maria i Adam Bednarscy

16.00 – +Antoni Pawlina

ŚWIĘTO ŚW.

SZCZEPANA                7.30 – +Józef Zieliński, Aleksander Radwański

10.00 – w 18 r. urodzin Weroniki

11.30 – +Teresa i Stanisław Prokop

7.00 – +Joanna, Zbigniew i Janusz Utnik

7.00 – +Anna Gołąb 8 r. śm.

7.00 – +Michał i Zofia Kuboń, s. Zdzisław i Władysław

7.00 – +Katarzyna, Leszek , Władysław Musiałowie

7.30 – +Kazimiera Budyn 10 r. śm., Emilia Wątroba

10.00 – +Eugeniusz Nadolnik z ok. imienin

16.00 – +Józef Pawlina

Msze święte poza parafią:

Ks. Piotr Pasek :

Poniedziałek – +Tadeusz Derkacz z int. Adama i Anny Nadolnik

Wtorek – +Tadeusz derkacz z int. Anny i Michała Jędrzejek

Środa – +Tadeusz Derkacz z int. sąsiadów Leszczyńskich

Czwartek – +Tadeusz Derkacz z int. Jana Zelek

Piątek – +Tadeusz derkacz z int. Marii i Jerzego Sosin

Sobota – +Tadeusz Derkacz z int. Pauliny i Krzysztofa Mazgaj z rodziną

Niedziela – +Tadeusz Derkacz z int. r. Zwoleń

O. Jerzy Kuk

Poniedziałek – +Marian Mazgaj z int. chrześniaka Mariusza

Wtorek – +Marian Mazgaj z int. Marii i Eugeniusza Jędrzejek

Środa – +Marian Mazgaj z int. Edyty Grzybek

Czwartek – +Marian Mazgaj z int. Tomasza Grzybek

Piątek -+Marian Mazgaj z int. Sławka Grzybek z rodziną

Sobota – +Mazgaj Marian z int. s. Ireny z rodziną

Niedziela – +Marian Mazgaj z int. Ireny i Józefa Pancerz z rodziną.