Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu

  1. Godzina Mszy św. roratnich będzie w ciągu tygodnia zmieniana z racji spowiedzi w dekanacie. Proszę zatem dobrze słuchać ogłoszeń i sprawdzać w internecie. Od poniedziałku do środy Msze święte roratnie będą o godz. 18.00. W czwartek i w sobotę o godz. 7.00, a w piątek normalnie o godz. 17.00. Codziennie po Mszy św. nowenna do Dzieciątka Jezus.
  2. W sobotę wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego. Zachowajmy tradycję związaną z wieczerzą: czytanie opisu narodzenia Pana Jezusa, łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa i śpiew kolęd. Spożywamy potrawy bezmięsne i w ciągu dnia zachowujemy tradycyjny post. Zapraszam Was licznie na Mszę św. o północy, aby przywitać Boże Dzieciątko. Składka na Pasterce na Fundusz Obrony Życia.
  3. W zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki na stół wigilijny. Dotychczas 1/3 parafian zaopatrzyła się w opłatki z parafii. Pozostali widocznie postanowili zakupić w sklepie. Nie można w ten sposób omijać parafii i jej potrzeb. Przypominam, że ofiary z opłatków są dla Panów Organistów za ich posługę w naszej parafii.
  4. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w środę od godz. 15.00 – 18.00, z przerwą od godz. 16.30 – 17.00. Proszę, aby do spowiedzi w pierwszej kolejności przystąpiły dzieci i młodzież, oraz Ci, którzy kończą wcześniej pracę. Czas w drugiej części spowiedzi proszę zostawić dla tych którzy wrócą do domu o g. 16.00, czy później.
  5. W przyszłą niedzielę uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte tak jak w każdą niedzielę.
  6. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie: gr. V – 2500, gr. VIII – 2300
  7. W ciągu tygodnia i w uroczystość Bożego Narodzenia będzie rozprowadzana gazetka Wokół Krzyża.

Intencje mszalne 19.12. – 25.12. 2022 r.

PONIEDZIAŁEK

                            18.00 – w int. p. rodziny o potrzebne łaski

WTOREK

                            7.00 – +Bolesław Kozik w 30 dz. śm.

                            18.00 – +Elżbieta i Eugeniusz Pawlina

ŚRODA

                            18.00 – +Czesław i Józefa Korzeniowscy oraz zmarli

                                               z rodziny

CZWARTEK

                            7.00 – +Stanisława Kieć w 6 r. śm. z int. s. Andrzeja

PIĄTEK

                            17.00 – +Czesław i Józefa Korzeniowscy i zmarli z rodziny

SOBOTA

                            7.00 – +Maria i Adam Bednarscy

PASTERKA

                            24.00 –  za parafian

NIEDZIELA

                            7.30 –  +Ks. Kanonik Włodzimierz Maziarka

                            10.00 – +Teresa i Stanisław Prokop, r. śm. Teresy

                            16.00 – + Adam Pawlina z ok. urodzin i imienin

Msze święte poza parafią:

Ks. Piotr Pasek

Poniedziałek – +Adam Sumara z int. Justyny i Marcina Mrożek

Wtorek – +Adam Sumara z int. Ewy i Damiana Sumara

Środa – +Adam Sumara z int. Barbary i Zygmunta Sumara

Czwartek – +Adam Sumara z int. Katarzyny i Bartłomieja Pawlina z rodziną

Piątek – +Adam Sumara z int. Joanny i Macieja Pawlina z rodziną

Sobota – +Adam Sumara z int. Ireny Pawlina

Niedziela – +Stanisław Prokop z int. Teresy i Stanisława Kuboń z rodziną