Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu

1. Msze święte roratnie w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 17.00. Zapraszam Was licznie, aby wraz z Matką Bożą przygotowywać się duchowo do przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Apeluję do rodziców pomóżcie dzieciom w zorganizowaniu lampionów i przywieźcie je na Mszę świętą. W tym roku dzieci roraty będą przeżywać pod hasłem: „ Każda ziemia może być święta”. Po każdej Mszy świętej dzieci będą otrzymywać fragmenty szopki, aby ją w domu składać. Będziemy uczyć się piosenki  „Poszły dzieci do Betlejem”. Na zakończenie rorat będą nagrody.
  2. W czwartek na Mszę świętą o godz. 17.00  zapraszam dzieci z klasy III wraz z rodzicami.
  3. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godz. 8.00 i 17.00. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam młodzież z klasy VIII wraz z rodzicami i DSM.
  4. W piątek o godz. 16.15 w sali katechetycznej spotkanie formacyjne dla członków SHNSPJ.
  5. Dzisiaj poświęcę opłatki na stół wigilijny. Przez okres adwentu proszę je za stosowną  ofiarą dla Pana Organisty pobierać  z zakrystii. Bardzo proszę , aby każda rodzina włączyła się do składania ofiar na wymieniony cel. W ubiegłym roku około 70% rodzin zgłosiło się po opłatki. Zebrana kwota 7000 zł. wystarczyła na pół  roku. Resztę musiałem dokładać z innych funduszy parafialnych.
  6. Caritas Polska w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadza  świece. Ofiara za duża świece 24 zł. a za małą 9 złotych. Można je nabywać w zakrystii.
  7. W przyszłą sobotę o godz. 10.00 w kościele w Wierzchosławicach odbędzie  Adwentowy Dzień Skupienia dla Parafialnych Zespołów Caritas z Naszego dekanatu. Proszę z naszego zespołu wybrać dwie osoby i informacje przekazać do mnie. Ja te dwie osoby zawiozę do Wierzchosławic.
  8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
  9. Proszę nie wrzucać na przyczepę chryzantem z cmentarza z doniczkami.

Intencje mszalne 04.12. – 10.12. 2023 r.

17.00 – +Józef Zieliński, Aleksander Radwański

17.00 – +Elżbieta i Józef Ludwa

17.00 – +Paweł Batko z int. Mariana Pawlina z rodziną

17.00 – +Mieczysław Skrabacz

8.00 – +Daniela Bachara w 30 dz. śm.

17.00 – w int. ochrzczonego Marcela

17.00 – +Aniela i Jan Klich

7.30 – +Genowefa i Julian Pawlina

10.00 – w int. ochrzczonej Agaty