Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna

14.05. 2023 r.

1. Dzisiaj nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 16.00, a w ciągu tygodnia przed Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszam Was do liczniejszego udziału w ty nabożeństwie.
  2. W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.
  3. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie św. Zofii, wdowy i męczennicy, we wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. W tym dniu imieniny obchodzi biskup diecezjalny Andrzej Jeż. Pamiętajmy o nim w modlitwach.
  4. W piątek o godz. 17.00 w kościele spotkanie DSM. Przećwiczymy program na Dzień Matki.
  5. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w sali katechetycznej spotkanie Akcji Katolickiej. Proszę wszystkich o obecność, bo musimy zorganizować się przed Parafialnym Dniem Dziecka.
  6. W piątek rozpocznie się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  7. W sobotę o godz. 9.00 w parafii Szczepanów odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej z całej diecezji. Proszę się zorganizować. Ja mogę zabrać te osoby, które nie maja prawa jazdy samochodem.
  8. W przyszłą niedzielę w sali katechetycznej o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej i Gospodarczej. Omówimy sprawy zorganizowania dla parafian pielgrzymki na Święty Krzyż, zebrania pieniędzy na zakup ziemi pod  poszerzenie cmentarza i  przygotowania się do renowacji misji przed odpustem parafialnym. Proszę wszystkich o obecność.
  9. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Parafialny Dzień Dziecka.
  10. 22 maja o godz. 16.00 w sali katechetycznej odbędzie się egzamin dla młodzieży z klasy VII przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Obecność jednego z rodziców obowiązkowa. Młodzież niech w tym tygodniu poświęci trochę więcej czasu na powtórzenie wiadomości z katechizmu bierzmowanych.

Intencje mszalne 15.05. – 21.05. 2023 r.

18.00 – +Zofia  i Michał Kuboń, s. Zdzisław i Władysław

18.00 – +Zofia i Jan Gołąb

18.00 –  dziękczynno – błagalna w rodzinie Giemzów

18.00 – +Genowefa i Jan Sumara

18.00 – +Czesława, Mirosław, Janina i Kazimierz Gołąb

18.00 – +Krystyna Janik

7.30 – +Aniela, Stanisław Pomykacz i c. Michalina

10.00 – +Sabina i Tadeusz Kieć

16.00 – +Helena Pawlina 2 r. śm.

Msze święte poza parafią:

Poniedziałek – +Alina Stachowska z int. teściowej Mieczysława Stachowskiego

Wtorek – +Alina Stachowska z int. teściowej Mieczysława Stachowskiego